DISCRIMINATIE OP DE STAGEMARKT AANGEPAKT

waarom wilde Student & Starter deze verandering?

Stage lopen is cruciaal voor je studie. Maar niet iedereen heeft een gelijke kans.

Discriminatie op de stagemarkt is reëel. Studenten met een migratieachtergrond krijgen vaker nee. En als ze wél een stageplek vinden, ervaren ze soms discriminatie of een onveilige omgeving.

Stagebegeleiders weten vaak niet hoe ze dit moeten herkennen of aanpakken.

Esma Kendir wilde dit veranderen.

Wat hebben we concreet gedaan?

Esma Kendir diende een motie in: Verbetering van Stagebegeleiding en Bewustwording van Discriminatie in de Stagemarkt.

De motie werd ingetrokken en overgenomen door het college.

De afspraken:

  1. Actief bevorderen dat stagebegeleiders tijdens de stage van een student minimaal drie keer contact hebben met de student en in deze gesprekken actief vragen naar hoe de student zich voelt binnen de organisatie.

  2. Met onderwijsinstellingen in gesprek gaan om een trainingsprogramma te ontwikkelen en implementeren om stagebegeleiders adequaat te scholen in het herkennen van discriminatie en een onveilige stageomgeving, en hierop passend te reageren.

  3. De raad hierover in Q1 2024 te informeren.

Wat betekent dat voor Utrecht?

Voor studenten: betere begeleiding tijdens stages. Discriminatie wordt eerder gesignaleerd en aangepakt.

Voor stagebegeleiders: scholing om discriminatie te herkennen en te stoppen.

Voor Utrecht: eerlijkere kansen op de stagemarkt.

Vorige
Vorige

JONGEREN KRIJGEN MEER STEM IN UTRECHT

Volgende
Volgende

ROEIEN IN RIJNENBURG